Legendy Edenu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Wkrocz w skórę śmiertelnika z Dominium i zostań Legendą.
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Cuda podczas manifestacji

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Cuda podczas manifestacji Empty
PisanieTemat: Cuda podczas manifestacji   Cuda podczas manifestacji Icon_minitimePią Paź 16, 2015 12:35 am

Mam pytanie dotyczące wykonywania cudów podczas manifestacji. W zasadach czytamy :
Zasady manifestacji napisał:
Ponadto, bóstwo może zakończyć te typy Manifestacji poprzez Cud - opłaca wtedy jego koszt, a po zaakceptowaniu akcji przez MG postać gracza wraca do Umbry, od razu kończąc pobyt w świecie

Jeśli Vormydan zjawił się na Edenie na zaproszenie innego Boga, po to, by wykonać tam Cud osobiście, to czy też w momencie tworzenia go obowiązuje go ten sam punkt regulaminu?

Nie jestem pewien, ponieważ ta manifestacja na razie jest kontynuacją rozmowy w Umbrze, bez większej interakcji ze światem materialnym, zaś sam akt tworzenia (przez Cud) w moim zamyśle będzie wyglądał podobnie do tworzenia lądów w turze 0, kiedy technicznie Bogowie byli w Umbrze, ale w opisach część z nas zamieszczała akt tworzenia z perspektywy Edenu właśnie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Cuda podczas manifestacji Empty
PisanieTemat: Re: Cuda podczas manifestacji   Cuda podczas manifestacji Icon_minitimePią Paź 16, 2015 12:38 am

Tak, można zadziałać wg tego zapisu podręcznikowego. Oczywiście Cud, który ma być wykończeniem Manifestacji należy spisać w oddzielnym wątku, jednak ciąg narracji będzie od manifki przez Cud aż po powrót do Umbry.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Cuda podczas manifestacji Empty
PisanieTemat: Re: Cuda podczas manifestacji   Cuda podczas manifestacji Icon_minitimePią Paź 16, 2015 12:43 am

Cud ten będzie jednym z dwóch, które zamierzam na tej manifestacji dokonać i automatyczne wykopanie do Umbry byłoby dla mnie niekorzystne. W zasadach, tuż za momentem, który zacytowałem czytamy :
Zasady manifestacji napisał:
(chyba, że sytuacja przewiduje odegranie jeszcze kilku wydarzeń - dla smaczków fabularnych można wtedy przedłużyć nieznacznie Manifestację, jednak postać nie może się przemieszczać ani podejmować nowych, niezwiązanych działań).

Kolejny cud raczej nie jest niezwiązanym działaniem.

W moim rozumieniu cały ten zapis miał przeciwdziałać akcjom w stylu "Pojawia się Bóg w ludzkiej postaci, po czym chodzi sobie po Edenie miotając kule ognia na lewo i prawo oraz powodując wypiętrzanie nowych kontynentów podczas gdy coraz bardziej przerażona ludność to obserwuje"

Akcja, którą chcę wykonać tak naprawdę nie musiała być zaczęta na Edenie, ale z powodów fabularnych bardziej to pasowało.

Stąd też moje pytanie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Cuda podczas manifestacji Empty
PisanieTemat: Re: Cuda podczas manifestacji   Cuda podczas manifestacji Icon_minitimePią Paź 16, 2015 12:46 am

Możesz z powodzeniem sformułować dwa opisy Cudów w taki sposób, by jeden przechodził w drugi. Co więcej, opis fabularny Cudu może też składać się z treści, która została odegrana w ramach Manifestacji i interakcji z kimś innym.

Generalna reguła - Cud tylko od strony czysto mechanicznej jest wykonywany z Umbry. Jego opis fabularny może być skonstruowany w dowolny przekonujący i pasujący do sytuacji sposób.

Toteż dobrze kombinujesz odnośnie ducha tamtego zapisu: chodzi o to, że postać w zwykłej manifce cielesnej nie może ciskać Cudami na lewo i prawo. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by fabularna odgrywka manifki stała się elementem późniejszego opisu Cudu bądź żeby Cuda były ze sobą powiązane opisami.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Cuda podczas manifestacji Empty
PisanieTemat: Re: Cuda podczas manifestacji   Cuda podczas manifestacji Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Cuda podczas manifestacji
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Dyskusja - Cuda, Manifestacje i interakcja ze światem gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Legendy Edenu :: Wszystkie Ery-
Skocz do: