Legendy Edenu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Wkrocz w skórę śmiertelnika z Dominium i zostań Legendą.
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Znikający bogowie

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 1:39 pm

Ostatnio ubyło nam kilku graczy, a wraz z nimi, ze sceny Edenu zniknęli również ich bogowie.
Muszę przyznać, że obydwie rzeczy mi się nie podobają i smucą mnie, to jednak na jedną z nich możemy mieć jakiś wpływ.

Nikt nic nie robi z bogami graczy, którzy odeszli. Przyjmuje się, że znikają oni po cichu rozpływając się w Umbrze czy coś. Jak dla mnie, straszna strata. Po co marnować takie intelektualne zasoby i pomysłowość?

Mój pomysł jest prosty: Każdy bóg, którego gracz odchodzi, staje się półbogiem/ legendarnym bohaterem/ legendarnym życiem. Schodzi na Eden i zaszywa się w jakimś jednym miejscu/ skupia na jednej rzeczy. Jego statystyki spadają do standardowych statystyk np. półboga.

Dlaczego tak?
1. Bóg nie znika "w niewyjaśnionych okolicznościach".
2. Bóg dalej ma szanse wzbogacać świat Diviny.
3. Gracz, w przypadku powrotu do gry, może ponownie powrócić do swojego poprzedniego bóstwa, bez przerwanej jego historii.
4. Stary gracz zawsze może się zapytać dalej grających: "Co tam u mojego boga?"

Co wy na to?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 1:52 pm

Prawdę mówiąc średnio mi się to podoba, głównie z tego względu, że będzie to generować liczne, dodatkowe obowiązki dla prowadzących oraz obciążać forum jeśli idzie o ilość kont i pamięć, którą będą zabierać stare wątki.

Kolejna rzecz jest taka, że ich zniknięcie jest związane z metaplotem (miało pójść na koniec Tury wydarzenie z tym związane...), więc Twoja propozycja generowałaby kolejne trudności.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 2:35 pm

Podoba mi się pomysł Mezjana, ale rozumiem obiekcje.

Gdyby nie było to wkomponowane w metaplot, możnaby po prostu usunąć ich konta i prowadzić ich jako NPC, z założeniem, że po prostu nic nowego nie robią w swoim otoczeniu dopóki ktoś się nimi nie zainteresuje. Rozumiem jednak iż narzucanie dodatkowych obowiązków na barki prowadzących (czy w zasadzie teraz jednej prowadzącej) może nie być najlepszym pomysłem.

Jeżeli jednak byłoby to możliwe, to według mnie taki pomysł brzmi dobrze.
Powrót do góry Go down
Zeno

Zeno



Boska Esencja
Ranga: Bożek
Tytuły: ---
Domeny: Władza, Sztuka

Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 3:51 pm

Też rozumiem.


Może gracze mogą jakoś pomóc?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 3:53 pm

Jeśli masz jakieś propozycje, to słucham Smile
Powrót do góry Go down
Zeno

Zeno



Boska Esencja
Ranga: Bożek
Tytuły: ---
Domeny: Władza, Sztuka

Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 4:05 pm

Chodzi mi o to, że gracze mogliby wspólnie opisywać przygody naszych nieaktywnych znajomych-graczy.

Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 4:08 pm

To, de facto też generuje pracę dla prowadzących bo to kolejna akcja do przeczytania, ocenienia, poprawiania... Prawdę mówiąc wolę czas, który poświęciłabym na to, poświęcić na nowego gracza albo rozpatrzenie normalnej akcji, czy zrobienie czegokolwiek innego.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 5:09 pm

To była tylko propozycja. Jeśli koliduje z metaplotem i do tego jest problematyczna, to nie widzę powodu, żeby dalej to rozgrzebywać. Skupmy się w takim razie na aktywnych graczach, a przeszłość zostawmy w przeszłości Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitimePon Lis 09, 2015 5:49 pm

Propozycja sama w sobie jest fajna, ale istotnie, może się okazać problematyczna. Myślę, że możemy wrócić do tematu pod koniec tury, kiedy dowiemy się co i jak ;-)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Znikający bogowie Empty
PisanieTemat: Re: Znikający bogowie   Znikający bogowie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Znikający bogowie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Legendy Edenu :: Wszystkie Ery-
Skocz do: