Legendy Edenu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Wkrocz w skórę śmiertelnika z Dominium i zostań Legendą.
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Poszukiwania graczy.

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Poszukiwania graczy. Empty
PisanieTemat: Poszukiwania graczy.   Poszukiwania graczy. Icon_minitimeSro Sty 20, 2016 8:53 am

Ostatnimi czasy zająłem się poszukiwaniem nowych źródeł graczy dla Diviny.
Forum nam trochę przymarło i bez naszej pomocy, obawiam się, zamilknie zupełnie.

Przeszukałem trochę internety i zarejestrowałem się na kilku forach o tematyce RPG w celu zareklamowania naszej małej zabawy. Tutaj jednak pojawia się spory problem.
Większość forów jest samowystarczalna. Oznacza to, że dają graczom wystarczająco narzędzi, aby ci mogli swobodnie bawić się tylko w ich zakresie, bez konieczności współpracy z innymi serwisami. Admini są też nieprzychylni do pomysłu zapraszania na obce fora nawet z poziomu wolnych wątków tj. Off-topic, Karczma, Autorskie RPG itp.

Lista adresów forów, na których się zarejestrowałem: strefarpg.net, sesjerpg.pl, lastinn.info, forum.gildia,pl, ssrpg.pl, forum.polter.pl

Zwróciłem się też ku stronom rankingowym (TOP X), aby zobaczyć na jakich zasadach działają. Część z nich jest darmowa i wspiera rankingi gier PBF. Wprawdzie trudno jest w nich o pierwsze pozycje, ale jeśli ktoś aktywnie szuka gry podobnej do Diviny, to zwiększy to jego szanse na jej znalezienie.

Z obydwu tych przypadków wynika jednak jedna potrzeba. Jeśli chcemy współpracy z innymi stronami, musi ona być obustronna. Od admina Strefy Forumowych RPG otrzymałem taką odpowiedź:

Vrai napisał:
Cześć Mezjan,

piszę z ramienia moderacji forum, dzięki temu, że L'riot utworzył nową konwersację, gdzie mogę się wypowiedzieć.
Niestety nie możesz ogłosić naboru do sesji odbywającej się poza Strefą Forumowych RPG w taki sposób, jak przeprowadza się rekrutacje do sesji na naszym portalu, tj. przez rekrutacje i fora, na których rekrutuje się graczy. Wynika to z tego, że Strefa została stworzona jako miejsce, gdzie można pograć w RPG w Internecie. Nasza strona umożliwia spotkanie ludzi, którzy mają podobną pasję i chcą pograć, a my im to umożliwiamy. Nie jesteśmy jednak serwisem, które służy zamieszczaniu ogłoszeń: mam gdzieś w Internecie/mieście X fajną sesję i chcę ją poprowadzić, chodźcie ze mną!

Jeśli prowadzisz RPG na innej stronie, to, jak zauważył L'riot, możemy nawiązać współpracę na zasadach przewidzianych w Regulaminie. Oznacza to, że umieszczasz na podforum Współpraca temat poświęcony Twojej grze, razem z linkiem, informacją o tym, że poszukujesz graczy itd. Jedynym warunkiem, który musisz spełnić jest to, żeby na Divinii w jakiś sposób (przyjęty na Twoim forum) pojawił się link do Strefy - w zależności od zwyczaju w temacie z linkiem, na stosownym podforum lub poprzez banner.

Założenie tematu w Karczmie w wypadku, w którym tak naprawdę chcesz znaleźć graczy na inne podforum nie jest właściwym rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Vrai

Oznacza to że potrzebujemy paska z banerami i działu z informacjami o współpracy. Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli nawiązać współpracę zarówno z innymi forami, jak również toplistami.

Co wy na to? Jakieś sugestie, pomysły, inne wnioski?
Powrót do góry Go down
 
Poszukiwania graczy.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Legendy Edenu :: Wszystkie Ery-
Skocz do: