Legendy Edenu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Wkrocz w skórę śmiertelnika z Dominium i zostań Legendą.
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Projekt Mapy

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 10:30 pm

Dzisiaj na czacie dwie osoby poprosiły o mapę obecnego stanu Edenu. Prawdopodobnie każdego mniej lub bardziej to interesuje. Jako, że częściowo zajmuję się tematem mapy i przygotowałem kontury kontynentów, udostępniam je w tym poście poniżej. Dalsze szczegóły będą nanoszone na mapę stopniowo i w miarę postępu prac, postaram się aktualizować ten topic. Gdy mapa będzie skończona, prawdopodobnie powstanie oficjalny dział z mapą, taki jak w poprzedniej erze.

Zapraszam również do komentowania i zlecania poprawek przez twórców lądów. Kształty i linie wybrzeża są moimi domniemaniami waszych wizji, więc mogą być dalekie od pierwowzoru Smile



Ostatnio zmieniony przez Mezjan dnia Pią Lis 13, 2015 11:23 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 9:21 am

Co ja mogę powiedzieć? Świetna robota, Darku! Wiem, że to dopiero pierwszy szkic, jednak jestem pod wrażeniem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 10:29 am

Szkice wyglądają bardzo zgrabnie, dzięki za ich zamieszczenie. Smile Bardzo podoba mi się pomysł, by oprócz wielkiej mapy zamieszczać też mapki poszczególnych lądów - to będzie megapomocne.

Z tej okazji, zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami, przydzielamy Ci tytuł Boskiego Kartografa. Smile Gratsy! Daj nam znać w prywatnej części forum, czy chcesz otrzymywać dzięki niemu +1 PM czy +10 PE co turę.

---

I korzystając z okazji, na mapie Ayi Phady można dodać Akhobi Onah zaraz na zachód od Okan Onah. Wink Bardzo blisko - mniej-więcej w 1/3 drogi do morza na zachodzie. No właśnie, można też dodać nazwę "Morze Okunaye" na mapie tego lądu.

Wyspy Dae-Sir i Sereg-Sir z kolei powinny być ze sobą połączone wąską, naturalną "kładką".
Powrót do góry Go down
Zeno

Zeno



Boska Esencja
Ranga: Bożek
Tytuły: ---
Domeny: Władza, Sztuka

Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 11:17 am

Wyobrażałem sobie Siedzibę Bogów (albo Koronę Edenu) bardziej okrągłą, ale tak wygląda nawet lepiej.

Na północnym krańcu proszę cię o oznaczenie rejonu Północnej Bramy czyli Wąwóz, twierdza i tak dalej. Dodatkowo ten niewielki półwysep w kształcie sierpa.
Miałbym też prośbę abyś oznaczył inne rejony takie jak: Wybrzeże Okruchów, czy Niższe progi (sugerowałbym zaznaczenie tych obszarów jakąś cienką linią).

Bardzo dziękuję za twoją pracę i poświęcony czas w tworzeniu mapy. To jest moja ulubiona część Diviny Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 11:22 am

Świetna robota, Darku!

Jednocześnie drobna uwaga - Qobera z założenia położona była na północnym wybrzeżu, w części pustynnej, niedaleko na zachód od gór Hadad.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 12:33 pm

Dziękuję za uwagi Smile

Poprawki prawdopodobnie będę nanosił wieczorem. Elementy ukształtowania terenu będę dopiero zaznaczał. Jeszcze nie wiem jaki styl obiorę.

Bardzo pomocne dla mnie byłyby proste poprawki nałożone w Paincie na mapki, które tutaj załączyłem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 1:11 pm

Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Paź 09, 2015 3:39 pm

Poprawiłem i dodałem szczegóły na kontynencie Elakbarsany.

Alim, jest ok?

Niestety, nie posiadam umiejętności Saillava w tworzeniu map, więc będą one utrzymane w tym, trochę biedniejszym, stylu.
Rozdzielczość jest słaba ze względu na ograniczenia serwisu TinyPic. W przyszłości, jeśli to możliwe, będę zamieszczał mapy w formacie .pdf
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Paź 09, 2015 3:45 pm

Ej, zajebiste te szczegóły! Very Happy To jest coś, czego ja nigdy nie umiałem ładnie robić. Smile

Co do rozdziałki: PDF to dobry pomysł. Jeżeli to będzie z dowolnego powodu problematyczne, jest też możliwość hostowania wielkich obrazów w photobuckecie i zamieszczanie bezpośredniego linka do ich pełnego rozmiaru.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Paź 09, 2015 6:57 pm

Ej, super! Bardzo dobre i o to chodziło Smile

Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeSob Paź 10, 2015 2:19 pm

Jeżeli chcesz gdzieś wrzucać rzeczy w dużej rozdziałce, zawsze możesz podesłać do mnie, wrzucę do siebie na serwer i odeślę Ci link.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeNie Paź 11, 2015 11:40 pm

Będę o tym pamiętał Lao, dzięki za propozycję Smile

Wrzucam aktualizację Ayi Phady.

Następne są Wyspy bogini Naesse.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeWto Paź 13, 2015 2:32 pm

Czy ktokolwiek ma coś przeciwko (w szczególności Mezjan), jeśli pododajemy już mapki lądów do poszczególnych wątków w Kompendium Geograficznym?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeWto Paź 13, 2015 2:43 pm

Nie mam nic przeciwko. Mapki są do dyspozycji każdego i można je wykorzystywać w celach związanych z grą dowolnie.

Zaznaczam jednak, że nie mam możliwości edycji wątków w Kompedium, więc dalsze aktualizacje pozostaną po stronie Opiekunów.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeWto Paź 13, 2015 2:59 pm

Mezjan napisał:
Zaznaczam jednak, że nie mam możliwości edycji wątków w Kompedium, więc dalsze aktualizacje pozostaną po stronie Opiekunów.

No to już powinieneś mieć. Very Happy Używaj tych uprawnień do postowania aktualnych wersji mapy (globalnej jak też lokalnych), update'owania list ras i opisów interesujących miejsc dla każdego lądu (opisów ogólnych też w razie potrzeby) i wszystkiego innego, co uznasz za stosowne w ramach Boskiej Kartografii.

A jeśli cokolwiek jest nie tak, daj znać w Wieży Szeptów (np. jeśli jednak nie masz tych uprawnień, bo coś się źle kliknęło...). Tam też konsultuj z nami jakieś zmiany w KG, co do których nie masz pewności.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeSro Paź 14, 2015 11:33 pm

Dodaje projekt dwóch wysp stworzonych przez Naesse: Dae-Sir i Sereg-Sir

Nie wiem, czy Naesse jeszcze gra, ale jeśli tak, bardzo chętnie przyjmę komentarze, bo trzeba przyznać, że to dość specyficzne wyspy. Mogłem źle oddać ich... ducha Smile

Następne w kolejce jest Coatizi.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeSro Lis 04, 2015 4:27 pm

Co do nowego punktu na mapie Elakbarsany, opracowaliśmy z Zinką takie coś:

Projekt Mapy Nesuv

Mam nadzieję, że pomoże ;-)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeSro Lis 04, 2015 8:50 pm

Tak, dziękuję za wskazanie tego miejsca Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Lis 13, 2015 10:54 pm

Wstawiłem mapę Coatizi.
Dodałem też portal na lądzie Elakbarsany.

Jeśli są jakieś miejsca, które odwiedzaliście podczas swoich manifestacji, do tego są to punkty dość stałe w czasie i ich umiejscowienie nie jest specjalną tajemnicą, to po wskazaniu ich, mogę również umieścić je na mapach.

Tymczasem zabieram się za kolejny ląd, Siedzibę Bogów Palatharina Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Lis 13, 2015 11:03 pm

Jestem pod wrażeniem Coatizi Smile

Tymczasem chyba wkradł się drobny błąd - tam, gdzie pojawił się portal na Elakbarsanie miała się znaleźć oaza Seleema, o ile przypadkiem nie trafiliśmy z Vormydanem i Palatharinem w to samo miejsce ;-)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Lis 13, 2015 11:13 pm

To widać mi się coś pokićkało. Wydawało mi się, że w tym poście, wskazywałeś portal.
Poprawkę prawdopodobnie wrzucę jutro Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimePią Lis 13, 2015 11:33 pm

Rzeczywiście, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Wrzuciłem posta zaraz po stworzeniu oazy, dlatego wtedy było to jednoznaczne, ale z upływem czasu mogło się zakręcić. Przepraszam za zamieszanie Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitimeSro Gru 23, 2015 12:09 pm

Sorki za chwilowy przestój z mapami. Moja wina, bo zająłem się innymi projektami i ten trochę odłożyłem. W przerwie międzyświątecznej postaram się do tego solidnie przysiąść i dokończyć Siedzibę Bogów (już prawie gotowa) i zrobić Borenratu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Projekt Mapy Empty
PisanieTemat: Re: Projekt Mapy   Projekt Mapy Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Projekt Mapy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Legendy Edenu :: Wszystkie Ery-
Skocz do: