Legendy Edenu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Wkrocz w skórę śmiertelnika z Dominium i zostań Legendą.
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Komentarze odnośnie tury 1

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 9:36 am

Minęła kolejna tura, można sobie o niej podyskutować. Wrażenia, odczucia, sugestie, komentarze, uwagi?

(Link do ogólnej dyskusji o turze 0: KLIK)

---

Na początek od nas dwa tematy, które dotykają wszystkich uczestników:

1. Przedłużające się rozmowy pomiędzy bóstwami.

W sytuacji, w której rozmowa pomiędzy postaciami (w dziale Rozmowy) przedłuża się ze względu na kilkudniową nieobecność jednego z gracza, będziemy traktowali taką interakcję jako zakończoną. Oczywiście gracze w dowolnej chwili sami mogą ją przerwać (a wręcz do tego gorąco zachęcamy), ale MG również zamkną taki dialog jako zakończony, jeśli jeden z graczy nie będzie odpowiadał przez, powiedzmy, 5 dni. Dzięki temu takie przyblokowane rozmowy nie będą blokować Waszego progresu i innych planów.

Nie dotyczy to sytuacji, w których nieobecny gracz zaznaczy w wątku urlopowym, że go w tym czasie nie będzie lub w inny sposób zakomunikuje wszystkim zainteresowanym, że w tym i tym czasie nie może go być na forum. Wtedy rozmowę możemy spokojnie zamrozić na później.

2. Możliwość czerpania mocy z Palety Życia.

Zgodnie z tym, co stoi w podręczniku w rozdziale "Glosariusz", Paleta Życia pozwala na zaczerpnięcie 5 PE raz na dwie tury. Przykładem tego z tury 1 była ta akcja. Na jej podstawie uznaliśmy, że będziemy to traktowali jako czyn umbralny na podobnych regułach co rozmowy i inne interakcje w Umbrze. Oznacza to, że można pobrać PE bezpośrednio z Umbry bez potrzeby wędrówki itp., jeśli postać nie jest zmanifestowana bądź jest w Manifestacji za 6-7 PE.

Tylko sytuacja, gdzie postać jest w pełni zmanifestowana na Edenie (Manifestacja za 8 PE), będzie wymagała podróży do Palety Życia, by móc stamtąd zaczerpnąć moc.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 12:02 pm

To może napiszę coś na rozgrzewkę.

Mam wrażenie, że po bogatej w cuda Turze 0, Tura 1 była bogata w ciche manifestacje. Były też rozmowy. Przynajmniej tak to wyglądało po mojej stronie. Bardzo ciekawe dla samego gracza, ale mało spektakularne dla innych. W Turze 2 mam nadzieję wprowadzić kilka cudów widocznych dla wszystkich Smile

Druga rzecz, to akcje botejki. Bardzo mi się podobają. Migracje drapieżników Araja, rozrost lasów Sażady ładnie wplatają się w koncepcję świata. Do tego podział elfów - dla mnie bardzo ciekawy, bo próbuję zrobić coś podobnego.
A jak już jesteśmy przy niedrastycznych zmianach ras - nie wiem czy jest sens tworzenia dla takich odłamów oddzielnych topiców. Mam tu na myśli wiarę jaszczurów (Ex. 1/ Ex. 2). Wydaje mi się, że spokojnie można było tą informację zapisać w jednym poście. Ale to tylko takie moje przemyślenia Smile

Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 12:16 pm

Tura 1 była po prostu spokojna. Nie wydarzyło się wiele, jedni mieli więcej czasu do pisania i działania, inni mniej. Na pewno będą żwawsze tury... Choć pewnie będą też jeszcze spokojniejsze.

Mezjan napisał:
A jak już jesteśmy przy niedrastycznych zmianach ras - nie wiem czy jest sens tworzenia dla takich odłamów oddzielnych topiców. Mam tu na myśli wiarę jaszczurów (Ex. 1/ Ex. 2). Wydaje mi się, że spokojnie można było tą informację zapisać w jednym poście. Ale to tylko takie moje przemyślenia Smile

Jest to jak najbardziej potrzebne. Pierwsza rzecz to nasze dotychczasowe doświadczenia z poprzednich gier, które utwierdziły nas w przekonaniu, że rozbijanie na poszczególne grupy etniczne/wyznaniowe/terytorialne jest niezbędne. Druga rzecz to nasza chęć wyróżnienia tego, co się wydarzyło.

Być może okaże się, że taki system powoduje zbyt duży bałagan w WKS - w takiej sytuacji przerzucimy się na którąś z alternatyw, które mamy już obmyślone, tj. oddzielne posty opisujące poszczególne populacje w ramach tego samego wątku lub dedykowane katalogi na wątki różnych populacji tej samej rasy. Na razie jednak może z powodzeniem być tak, jak jest.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 12:23 pm

Ok. Nie mam doświadczeń z poprzednich gier. Wyobraziłem sobie tylko, ile tego może być w przyszłości, i że może być to problemem. Ale skoro macie wszystko "under control" to jestem spokojny Smile
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 12:26 pm

Heh, dokładnie o to chodzi, jak to wyglądało dawniej. Smile Pojedyncze wątki zapchane informacjami o całkowicie różnych informacjach rosły do zbyt dużych rozmiarów i stawały się nieprzejrzyste, toteż teraz sprawdzamy system zapisu, w którym poszczególne grupy są od siebie całkiem odseparowane.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 12:39 pm

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Powinno to zostać pod kontrolą MG, aczkolwiek na wczesnym etapie, albo kiedy dodatkowe grupy etniczne nie są jeszcze zbyt rozbudowane, rozsądnym wydaje się trzymanie ich w tym samym temacie, osobnym poście. Ale na ten moment obie opcje są akceptowalne.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSro Paź 07, 2015 12:45 pm

Jak na początku będziemy trzymać to w jednym wątku, to będziemy robić dokładnie to samo, co w tamtych erach, a potem i tak będziemy potrzebowali to poprzenosić do innych wątków - tyle że będziemy mieli więcej danych do przenoszenia. Smile Nie ma sensu się rozdrabniać.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitimeSob Paź 10, 2015 2:02 pm

Moje podsumowanie pierwszej tury - Pierwsza przeprowadzka. I teraz już wiem, że internetu nie załatwia się z dnia na dzień, a podejście "Ok, jeszcze jeden dzień, wszystko co trzeba zrobić będzie zrobione i będzie można wrócić do normalnego toku dnia więc nie ma sensu zgłaszać dłuższej nieobecności" To przeklęta pułapka i dzień zamienia się w tydzień+.

I choć nadal, mimo że chciałbym powiedzieć, że wszystko co powinno być zrobione jest zrobione, to wiem, że tak zapewne nie jest, ale przynajmniej jestem w stanie wygospodarowywać trochę więcej czasu dla siebie z dnia.

Also, migrena trwająca od tygodnia nie ułatwia życia.

Tak więc, za nieobecność przepraszam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Komentarze odnośnie tury 1 Empty
PisanieTemat: Re: Komentarze odnośnie tury 1   Komentarze odnośnie tury 1 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Komentarze odnośnie tury 1
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Legendy Edenu :: Wszystkie Ery-
Skocz do: